Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството

Оригинален наслов: Norm of the North: Keys to the Kingdom
Почеток на филмот: 20.01.2022
Траење на филмот: 91 Минути
Земја / година: IND, USA/2018
Жанр: Анимација, Комедија, Семеен
Глумци: Andrew Toth, Cole Howard, Maya Kay
Режија: Tim Maltby, Richard Finn
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Норм, ново-крунисаниот мечок крал од Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм од херој станува омразен антихерој. Тој мора да работи со неговите пријатели за да го обели својот образ и да го спаси неговото кралство.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.