Маша и медо – уште позабавно!

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Маша и медо – уште позабавно!

Оригинален наслов: Masha i Medved v kino: 12 mesyatsev
Почеток на филмот: 30.11.2023
Траење на филмот: 75 Минути
Земја / година: RUS/2023
Жанр: Анимиран / цртан
Режија: Vasiko Bedoshvili
Дистрибутер: MCF MKD Skopje
Возрасна Категорија: (0)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Закопчајте се, ви претстои опасно возење додека Маша тргнува на фантастично патување од шумата до градот и назад. Првата станица е свадбата и во моментот кога ќе пристигне Маша, следуваат неволји! Додека си игра со превезот на невестата, Маша прави врева, се трка на количка за колачи и брка гулаби. Ќе бидете вовлечени во волшебна и трогателна Божиќна бајка центрирана околу дванаесет месеци. Маша и нејзиниот нов пријател ќе направат се за да го запалат духот на магијата во нивните срца. Подгответе се за неочекувани пресврти и возбудливи моменти, вистинската авантура е веднаш зад аголот.

Сите времиња за почеток

Cineplexx Skopje City Mall
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.