Враќањето на Мери Попинс

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Враќањето на Мери Попинс

Кога ќе се загубите, добро запамете те - магијата секогаш се враќа.

Оригинален наслов: Mary Poppins Returns
Почеток на филмот: 27.12.2018
Земја / година: USA/2018
Жанр: Музички, Семеен, Фантазија
Глумци: Emily Blunt, Lin-Manuel Miranda, Meryl Streep, Ben Wishaw
Режија: Rob Marshall
Дистрибутер: 2i Film
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Во Дизниевото враќање на Мери Попинс, Емили Блант ја глуми совршената дадилка со уникатни магични вештини која дури и рутинските задачи може да ги претвори во незаборавни, фантастични авантури. Во ова најново продолжение кое поседува нова свежина, но се води по духот на оригиналната верзија, Мери Попинс се враќа како би помогнала да новата генерација на семејството Банкс, повторно да ја пронајде радоста која се изгубила во нивните животи.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.