Марни, МЕТ, 2018

Марни, МЕТ, 2018

Композитор: Нико Мали/ либрето на Николас Рајт
Диригент: Роберт Спано
10 ноември 2018 година во 18:55ч
Времетраење: 200 минути
Нова Продукција на МЕТ (за првпат во HD)

Оригинален наслов: Marnie (Opera), NY MET, 2018
Почеток на филмот: 10.11.2018
Траење на филмот: 200 Минути
Земја / година: USA/2018
Жанр: Опера, Пренос во живо
Глумци: Isabel Leonard, Janis Kelly, Denyce Graves, Iestyn Davies, Christopher Maltman
Режија: Robert Spano
Дистрибутер: Cikanek management
Возрасна Категорија:

Достапна технологија

  • HD сателитски пренос во живо

Содржина

Претставата Марни на Нико Мали, базирана на романот на Винстон Грејем, кој пак е инспириран од возбудливиот трилер на Алфред Хичкок, ја има својата премиера на Met оваа сезона. Изабел Леонард ја игра главната улога во спротивност со Кристофер Малтман кој ја игра улогата на нејзиниот уценувачки сопруг Марк Ратленд, Иестин Дејвис е неговиот брат Тери, Џенис Кели е госпоѓата Ратленд, а познатиот мецосопран Денис Грејвс е мајката на Марни. Роберт Спано ќе го има своето диригентско деби. Марни е во изведба на копродукција со Англиската национална опера, каде ова дело беше премиерно изведено во 2017 година.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.