Мармадук

Мармадук

Оригинален наслов: Marmaduke (2022)
Почеток на филмот: 09.03.2023
Земја / година: USA/2022
Жанр: Анимиран / цртан, Авантура
Глумци: Pete Davidson, J.K. Simmons, David Koechner
Режија: Mark A.Z. Dippé, Youngki Lee, Phil Nibbelink, Matt Philip Whelan
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Легендарен тренер на кучиња верува дека може да го трансформира Мармадук од немирно ама мило куче во првата германска дога да победи на Светскиот Шампионат за кучиња.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.