Мариа Стуарда, МЕТ, 2020

Мариа Стуарда, МЕТ, 2020

Композитор: Гаетано Дониѕети
Диригент: Маурицио Бенини
9 мај 2020 година во 19:55ч
Времетраење: 190 минути

Оригинален наслов: Maria Stuarda (Opera), NY MET, 2020
Почеток на филмот: 09.05.2020
Траење на филмот: 190 Минути
Земја / година: USA/2020
Жанр: Опера, Пренос во живо
Глумци: Diana Damrau, Jamie Barton, Stephen Costello, Andrzej Filończyk, Michele Pertusi
Режија: Maurizio Benini
Дистрибутер: Cikanek management
Возрасна Категорија:

Достапна технологија

  • HD сателитски пренос во живо

Содржина

Ова драмско дело на Дониѕети кое става акцент на политичкото и лично ривалство помеѓу двете кралици, повторно се враќа на сцената на Met, сега со Диана Дамрау во улогата на Мери, кралицата на Шкотите, и Џејми Бартон во улогата на нејзиниот ривал, кралицата Елизабета Прва. Стивен Костело ја пее улогата на љубовникот на Мери, Леикестер); Андреј Филонжик е канцеларот Сесил; а Мишел Пертуси е во улогата на Талбот. Диригент на оваа продукција на сер Дејвид МекВикар е Маурицио Бенини.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.