Станот 32

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Станот 32

Едно семејство се сели во нова куќа, во градот од нивните соништа. Куќа каде нивните соништа се претвораат во кошмари.

Оригинален наслов: Malasaña 32
Почеток на филмот: 29.10.2020
Траење на филмот: 104 Минути
Земја / година: ESP/2020
Жанр: Хорор
Глумци: Begoña Vargas, Iván Marcos, Bea Segura, Sergio Castellanos
Режија: Albert Pintó
Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Кон крајот на седумдесетите години од 20-от век, семејството Олмедо го купува станот 32 на улицата Мануел Маласања, во стариот дел на Мадрид. Напуштајќи го малото провинциско место, тргнуваат на пат кон престолнината која им нуди просперитет и живот од соништата. Но, постои нешто што семејството Олмеда не знае - станот во кој ќе живеат, не се сами. Необјасниви појави кои ги следат наскоро ќе им го загрозат животот. Ова е најгледаниот шпански филм за оваа година, заснован на вистински настани во кои почнува борба за живот и смрт.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.