Магичниот Мајк: Последен танц

Магичниот Мајк: Последен танц

Оригинален наслов: Magic Mike's Last Dance
Почеток на филмот: 09.02.2023
Земја / година: USA/2023
Жанр: Комедија, Драма
Глумци: Channing Tatum, Salma Hayek Pinault, Ayub Khan Din, Jemelia George, Juliette Motamed
Режија: Steven Soderbergh
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја одбие. Ќе успеат ли Мајк и останатите танчери да се вратат во форма на време за да го остварат мистериозниот план на Мександра?

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.