Лука

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Лука

На брегот на италијанската ривиера, две момчиња уживаат во незаборавното лето...се додека не откријат дека под вода тие се претвораат во морски чудовишта.

Оригинален наслов: Luca
Почеток на филмот: 17.06.2021
Траење на филмот: 100 Минути
Земја / година: ITA, USA/2021
Жанр: Анимиран / цртан, Авантура, Комедија
Режија: Enrico Casarosa
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија:

Достапна технологија

  • Дигитал 2D
  • Дигитал 3D

Содржина

Едно дете искусува незаборавно лето на Италијанската ривиера, лето исполнето со џелато, паста и бесконечни возења на скутер. Лука ги споделува овие авантури со неговиот нов најдобар пријател, но сета забава е под закана кога одеднаш ќе откријат дека се поинакви од другите деца - тие под вода се претвораат во морски чудовишта од друг свет.

Сите времиња за почеток

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.