Љубов, венчавки и други катастрофи

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Љубов, венчавки и други катастрофи

Четири различни луѓе бараат љубов.

Оригинален наслов: Love, weddings and other disasters
Почеток на филмот: 14.01.2021
Траење на филмот: 90 Минути
Земја / година: USA/2020
Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен
Глумци: Maggie Grace, Diane Keaton, Jeremy Irons
Режија: Dennis Dugan
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Романтичка и комична приказна за луѓето кои работат на организирање венчавки и кои се обидуваат да го креираат совршениот ден за заљубениот пар, а самите тие имаат чудни, необични, луди и далеку од совршени врски.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.