Ламборгини

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Ламборгини

Оригинален наслов: Lamborghini: The Man Behind the Legend
Почеток на филмот: 24.11.2022
Земја / година: ITA, USA/2022
Жанр: Биографски, Драма, Спортски филм
Глумци: Frank Grillo, Eliana Jones, Mira Sorvino, Gabriel Byrne, Giorgio Cantarini
Режија: Bobby Moresco
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Филм за животната приказна на Феручио Ламборгини, основачот на култната автомобилска марка Ламборгини.

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.