Нож во грб

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Нож во грб

Импресивната актерска екипа за овој филм е составена од Даниел Крег, Тони Колет, Џејми Ли Куртис, Крис Еванс, Кетрин Ленгфорд, Кристофер Пламер, Дон Џонсон а режиран од Рајан Џонсон, познат по Војна на ѕвездите:Последниот џедај.

Оригинален наслов: Knives Out
Почеток на филмот: 28.11.2019
Земја / година: USA/2019
Жанр: Комедија, Драма, Криминалистички
Глумци: Chris Evans, Ana de Armas, Daniel Craig, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon
Режија: Rian Johnson
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Во овој филм, режисерот ѝ оддава почит на Агата Кристи, забавен, модерен крими филм каде сите се осомничени за убиството на патријархот на едно ексцентрично семејство. Кога познатиот новелист Харлан Тромби е пронајден мртов кратко по својот 85-ти роденден, детективот Беноа Бланк(Даниел Крег) е мистериозно назначен да ја истражува неговата смрт. Од дисфункционалното семејство на Харлан, до неговиот посветен персонал , Бланк открива семејни тајни за да ја открие вистината позади соминтелната смрт на Харлан.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.