Светот Јура: Надмоќ

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Светот Јура: Надмоќ

Оригинален наслов: Jurassic World: Dominion
Почеток на филмот: 09.06.2022
Земја / година: USA/2022
Жанр: Акција, Авантура, Научна фантастика
Глумци: Bryce Dallas Howard, Daniella Pineda, Chris Pratt, Sam Neill, Jeff Goldblum
Режија: Colin Trevorrow
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D
  • Дигитал 3D

Содржина

Четири години по уништувањето на Островот Нублар, диносаурусите сега живеат и ловат меѓу луѓето низ цел свет. Оваа кревка рамнотежа ќе ја реструктуира иднината и ќе одреди, еднаш засекогаш, дали луѓето се сепак на врвот на ланецот на исхрана сега кога ја делат планетата со едни од најстрашните историски суштества.

Сите времиња за почеток

Cineplexx Skopje City Mall
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.