Крстарење во џунглата

Крстарење во џунглата

Оригинален наслов: Jungle Cruise
Почеток на филмот: 29.07.2021
Траење на филмот: 127 Минути
Земја / година: USA/2020
Жанр: Авантура, Семеен
Глумци: Dwayne Johnson, Emily Blunt, Edgar Ramirez, Jesse Plemons, Paul Giamatti
Режија: Jaume Collet-Serra
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Овој филм е базиран на возењето во тематскиот парк на Дизниленд каде мал речен брод, превезува група патници низ џунгла исполнета со опасни животни и рептили но со натприродни елементи.

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.