Џокер

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Џокер

Од студиото на Warner ни доаѓа приказната за најпознатиот негативец од Готам Сити - Џокер.

Оригинален наслов: Joker
Почеток на филмот: 03.10.2019
Земја / година: USA/2019
Жанр: Трилер, Драма
Глумци: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Marc Maron
Режија: Todd Phillips
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Во овој филм ќе дознаеме како настанал ликот на Џокер и како станал најголемиот страв и трепет во Готам Сити. Хоакин Феникс е Артур Флек, неуспешен комичар кој преку ден работи како кловн. Се чувствува неприфатен од околината, а својата неприлагодливост ја октива кога манијакално се смее во неприкладни ситуации. Неговата нестабилна душевна состојба се надополнува со сериозни физички проблеми од кои тој пати.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.