Сакам да танцувам со некого

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Сакам да танцувам со некого

Оригинален наслов: Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody
Почеток на филмот: 22.12.2022
Траење на филмот: 146 Минути
Земја / година: USA/2022
Жанр: Биографски, Драма, Музички
Глумци: Stanley Tucci, Tamara Tunie, Ashton Sanders, Naomi Ackie, Clarke Peters
Режија: Kasi Lemmons
Дистрибутер: Con Film doo
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Емотивната приказна за животот и музиката на Витни Хјустон, најдобриот женски R&B вокал на сите времиња. Следење на нејзиното патување од непознатото до светска слава.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.