Како да го дресирате вашиот змеј: Скриениот свет

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Како да го дресирате вашиот змеј: Скриениот свет

Од DreamWorks Animation доаѓа неверојатна приказна за растењето, наоѓањето храброст за соочување со непознатото... И како ништо не може да ве научи да се откажете.

Оригинален наслов: How to Train Your Dragon: The Hidden World
Почеток на филмот: 31.01.2019
Земја / година: USA/2019
Жанр: Акција, Авантура
Глумци: Jonah Hill, Cate Blanchett, Kristen Wiig
Режија: Dean DeBlois
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 3D
  • Дигитал 2D

Содржина

Тоа што почна како неверојатно пријателство помеѓу млад викинг и страшен змеј, Ноќен Бес, стана епска авантура за нивните животи. Добре дојдовте во најневеројатниот дел од најсаканата анимирана франшиза во филмската историја: КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ: СКРИЕНИОТ СВЕТ. Сега старешина и владетел на Берк, Хикап, заедно со Астрид создал неверојатна хаотична утопија за змејови. Кога ненадејното појавување на женка од Светол Бес се подудира со најтемната закана што нивното село некогаш ја доживеало, Хикап и Безабиот мораат да го напуштат единствениот дом за кој знаат и да отпатуваат до скриен свет за кој мислеле дека постои само во митовите. Нивните вистински судбини се откриени и змејот и јавачот ќе се борат заедно, до крајот на Земјата, да заштитат сѐ што научиле да сакаат. За КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ: СКРИЕНИОТ СВЕТ, режисерот на серијалот, Дин ДеБлоа се враќа заеднос со целата екипа. Продуценти на филмот се Бред Луис ( РАТАТУИ, МРАВКИ) и Бони Арнолд ( ПРИКАЗНА ЗА ИГРАЧКИТЕ, КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ, КАКО ДА ГО ДРЕСИРАТЕ ВАШИОТ ЗМЕЈ 2).

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.