Жешко столче

Жешко столче

Оригинален наслов: Hot Seat
Почеток на филмот: 18.08.2022
Траење на филмот: 99 Минути
Земја / година: USA/2022
Жанр: Трилер
Глумци: Mel Gibson, Sam Asghari, Shannen Doherty, Kevin Dillon, Michael Welch, Lydia Hull
Режија: James Cullen Bressack
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Оскаровецот Мел Гибсон го оживува овој експлозивен сајбер-трилер. Дејството започнува кога ИТ експертот Фрајар (Кевин Дилон, Посејдон) наоѓа бомба врзана за неговото биро. Невиден хакер му наредува да украде дигитални средства преку Интернет - во спротивно ќе ја киднапираат неговата ќерка. Бестрашниот експерт за бомби (Гибсон) пристигнува на местото на настанот, и се обидува да го спаси Фрајер пред да биде активирана бомбата. Истовремено, хакерот го меси Фрајер дека е одговорен за бомбата. Обидувајќи се да ја открие вистината и да го исчисти своето име, а и да открие кој е хакерот, Фрајер се трка со времето и со бомбата.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.