Ноќ на вештерките убива

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Ноќ на вештерките убива

Оригинален наслов: Halloween Kills
Почеток на филмот: 28.10.2021
Земја / година: USA/2021
Жанр: Хорор, Трилер
Глумци: Jamie Lee Curtis, Anthony Michael Hall, Judy Greer, Kyle Richards, Omar J. Dorsey
Режија: David Gordon Green
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Сагата на Мајкл Мајерс и Лори Строуд продолжува во ова возбудливо следно поглавје во серијата на Halloween филмови.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.