Гренланд

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Гренланд

Семејство се бори за опстанок откако комета што може да ја уништи целата планета се движи кон Земјата.

Оригинален наслов: Greenland
Почеток на филмот: 04.03.2021
Земја / година: USA, GBR/2020
Жанр: Акција, Трилер
Глумци: Gerard Butler, Morena Baccarin, Roger Dale Floyd
Режија: Ric Roman Waugh
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Џон Герити, неговата оттуѓена жена и младиот син Нејтан патуваат до единственото место каде што има надеж за опстанок. Среде застрашувачките вести за градови низ светот срамнети со земја, семејството Герити се среќава со најдоборот и најлошото меѓу луѓето. Како што започнува одбројувањето до апокалипсата, нивното неверојатно патување кулминира со нова можност за спасување.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.