Гран Туризмо

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Гран Туризмо

Оригинален наслов: Gran Turismo
Почеток на филмот: 24.08.2023
Земја / година: JPN, USA/2023
Жанр: Акција, Авантура, Драма
Глумци: Orlando Bloom, David Harbour, Djimon Hounsou, Geri Halliwell-Horner, Archie Madekwe
Режија: Neill Blomkamp
Дистрибутер: Con Film doo
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Млад тркач на играта Гран Туризмо кој има победено неколку натпревари Нисан со своите гејмерски способности, има желба да стане вистински тркач на автомобили.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.