Годзила против Конг

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Годзила против Конг

Епското поглавје во Монстерверзумот ги следи двете најголеми филмски икони кои се борат една против друга - страшниот Годзила и моќниот Конг - а човештвото заглавено меѓу нив.

Оригинален наслов: Godzilla vs. Kong
Почеток на филмот: 25.03.2021
Земја / година: USA/2020
Жанр: Акција, Научна фантастика
Глумци: Millie Bobby Brown, Alexander Skarsgård, Eiza González, Rebecca Hall, Jessica Henwick
Режија: Adam Wingard
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D
  • Дигитал 3D

Содржина

Епското поглавје во Монстерверзумот ги следи двете најголеми филмски икони кои се борат една против друга - страшниот Годзила и моќниот Конг - а човештвото заглавено меѓу нив.

Сите времиња за почеток

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.