Истерувачи на духови: Смрзнато царство

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Истерувачи на духови: Смрзнато царство

Оригинален наслов: Ghostbusters: Frozen Empire
Почеток на филмот: 11.04.2024
Земја / година: USA/2024
Жанр: Авантура, Фантазија, Комедија, Научна фантастика
Глумци: Paul Rudd, Carrie Coon, Finn Wolfhard, Mckenna Grace, Kumail Nanjiani, Patton Oswalt, Celeste O’Connor, Logan Kim, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Annie Potts
Режија: Gil Kenan
Дистрибутер: Con Film doo
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Кога откривањето на древен артефакт ослободува зла сила, новите и старите истерувачи на духови мора да ги здружат силите за да го заштитат својот дом и да го спасат светот од второто ледено доба.

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.