Близнак

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Близнак

“Близнак„ е иновативен акционен трилер во кој главна улога е Вил Смит.

Оригинален наслов: Gemini Man
Почеток на филмот: 10.10.2019
Земја / година: USA/2019
Жанр: Акција, Научна фантастика
Глумци: Will Smith, Clive Owen, Mary Elizabeth Winstead, Benedict Wong
Режија: Ang Lee
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Хенри Броган е елитен убиец кој неочекувано станува мета на млад и мистериозен оперативец кој може да го предвиди секој негов потег. Филмот е режиран од оскаровецто Анг Ли, а продуценти се познатите Џери Брукхајмер, Дејвид Елсон, Дана Голдберг и Дон Грејнџер. Во главните улоги се и Мери Елизабет Винстед, Клајв Овен и Бенедикт Вонг.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.