Слободен дечко

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Слободен дечко

Оригинален наслов: Free Guy
Почеток на филмот: 12.08.2021
Земја / година: USA/2020
Жанр: Комедија, Акција
Глумци: Ryan Reynolds, Jodie Comer, Taika Waititi, Joe Keery, Utkarsh Ambudkar
Режија: Shawn Levy
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 3D
  • Дигитал 2D

Содржина

Во светот на играта Free City, Гај е лик со кој не се игра(NPC) а кој работи како службеник во банка. Благодарение на програма развиена од програмерите Мили и Кис, внесена во играта од издавачот Антоан, Гај станува свесен за неговиот свет дека е видео игра и презема неколку чекори да стане самиот тој херој, креирајќи трка против времето за да ја спаси играта пред девелоперите да ја прекинат.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.