Првиот човек на месечината

Рејтинг

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Првиот човек на месечината

По големиот хит „Ла Ла Ленд“ кој освои шест оскари, режисерот-оскаровец Демијан Шазел и ѕвездата Рајан Гослинг повторно работат заедно на „ПРВИОТ ЧОВЕК НА МЕСЕЧИНАТА“ на студиото Universal Pictures, неодоливата приказна зад првата мисија на месечината со човечки екипаж, фокусирана на Нил Армстронг и деценијата што доведе до историскиот лет на Аполо 11.

Оригинален наслов: First Man
Почеток на филмот: 01.11.2018
Земја / година: USA/2018
Жанр: Драма, Биографски, Историски
Глумци: Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Patrick Fugit
Режија: Damien Chazelle
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија:

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Интимна приказна раскажана од перспективата на Армстронг, споед книгата на Џејмс Р. Хансен told from Armstrong’s perspective, based on the book by James R. Hansen, филмот ги истражува триумфите и загубите —на Армстронг, неговото семејство, неговите колеги и целатанација—на една од најопасните мисии во историјата. Напишана од оскаровецот Џош Сингер (Spotlight, The Post), епската драма за лидерство под притисок, за слава и трагедија, е во продукција на Вик Годфри и Марти Боуен (The Twilight Saga, The Fault in Our Stars) преку нивниот Temple Hill Entertainment banner, заедно со Ајзак Клауснер (Love, Simon) и Шазел. Стивен Спилберг, Адам Меримс и Џош Сингер се извршни продуценти, а DreamWorks Pictures е ко-финансиер на филмот.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.