Фалко

Фалко

Приказна за „Фалко Лацијан“, Хоук, славниот лик кој живеел ограбувајќи ги домовите на богатите Италијанци.

Оригинален наслов: Falco
Почеток на филмот: 16.01.2020
Траење на филмот: 100 Минути
Земја / година: ALB, ITA/2019
Жанр: Комедија
Глумци: Bes Kallaku, Bleona Qerreti, Arben Derhemi, Albano Bogdo, Olsi Bylyku
Режија: Bes Kallaku
Дистрибутер: Loku Film Shpk
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Приказна за „Фалко Лацијан“, Хоук, славниот лик кој живеел ограбувајќи ги домовите на богатите Италијанци, една убава работна ноќ sвони по телефон и најавува дека ќе стане политичар, затоа што во округот Лежа по оставката на 4 пратеници, неговото име е следно на тој список и автоматски му припаѓа мандатот на пратеник. Тука започнува авантурата на нашиот херој, хумористично и сатирично прикажувајќи ја целата албанска социјално-политичка реалност

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.