Елвис

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Елвис

Оригинален наслов: Elvis
Почеток на филмот: 23.06.2022
Земја / година: AUS, USA/2022
Жанр: Биографски, Драма
Глумци: Tom Hanks, Austin Butler, Olivia DeJonge, Kodi Smit-McPhee, David Wenham
Режија: Baz Luhrmann
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Поглед во животот на легендарната рокенрол ѕвезда, Елвис.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.