Тишината на белиот град

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Тишината на белиот град

Екранизација на првиот роман-бестселер, трилогијата на шпанската писателка Ева Гарсија Де Уртури ги спојува сегашноста и темното минато на исцрпувачката борба помеѓу мудрите инспектори против непредвидливата ѕверка, кои овој пат нема да запре дури не ја затворат.

Оригинален наслов: El silencio de la ciudad blanca
Почеток на филмот: 12.11.2020
Траење на филмот: 110 Минути
Земја / година: ESP/2019
Жанр: Трилер, Драма, Криминалистички
Глумци: Belén Rueda, Javier Rey, Aura Garrido, Manolo Solo, Alex Brendemühl
Режија: Daniel Calparsoro
Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Безживотните тела на еден млад пар од се пронајдени голи во катедрала во шпанскиот град Викторија. Криминалистичкиот профајлер Унаи и заменичкаа на комесаорт Алба, го добиваат овој мистериозен случај. Набрзо откриваат дека станува збор за сериски убиец, кој го тероризира градот веќе 20 години со неговите ритуални убиства. Напорната истрага, полна со мрачни ќорсокаци, ги доведува полицајците до работ и ги приморува да се соочат со безобзирниот убиец кој може е поблиску до нив отколку што веруваат.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.