Dungeons&Dragons: Чест меѓу крадците

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Dungeons&Dragons: Чест меѓу крадците

Оригинален наслов: Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
Почеток на филмот: 30.03.2023
Земја / година: USA/2023
Жанр: Авантура, Акција
Глумци: Chris Pine, Justice Smith, Michelle Rodriguez, Regé-Jean Page, Sophia Lillis
Режија: John Francis Daley, Jonathan Goldstein
Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Шармантен крадец и група од неверојатни авантуристи изведуваат епски грабеж за да ја вратат изгубената реликвија, но работите тргнуваат опасно наопаку кога ќе се судрат со погрешни луѓе. Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves го носи богатиот свет и разиграниот дух на легендарната игра за играње улоги на големиот екран во урнебесна и исполнета со акција авантура.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.