Дина(ре-издание)

Дина(ре-издание)

Ре-издание на Дина од 2021 година, на репертоар само од 8 до 11 февруари.

Оригинален наслов: Dune
Почеток на филмот: 08.02.2024
Земја / година: CAN, HUN, USA/2020
Жанр: Авантура, Драма, Научна фантастика
Глумци: Rebecca Ferguson, Timothée Chalamet, Jason Momoa, Josh Brolin, Stellan Skarsgård
Режија: Denis Villeneuve
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Филмска екранизација на научно фантастичната новела на Франк Херберт, за синот на благородници на кои им е поверена заштитата на највредниот и највиталниот елемент во галаксијата.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.