Дина втор дел

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Дина втор дел

Оригинален наслов: Dune: Part Two
Почеток на филмот: 29.02.2024
Земја / година: CAN, USA/2023
Жанр: Акција, Драма, Авантура
Глумци: Florence Pugh, Rebecca Ferguson, Timothée Chalamet, Zendaya, Austin Butler
Режија: Denis Villeneuve
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Пол Атреидис се обединува со Чани и Фременците додека е на воена патека на одмазда против заговорниците кои го уништија неговото семејство. Соочувајќи се со избор помеѓу љубовта на својот живот и судбината на познатиот универзум, тој се труди да спречи ужасна иднина што само тој може да ја предвиди.

Сите времиња за почеток

Cineplexx Skopje City Mall
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.