Дора истражува - Изгубениот град

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Дора истражува - Изгубениот град

И покрај поголемиот дел од својот живот поминат во истражување на џунгли заедно со своите родители, сепак, ништо не можеше да ја подготви Дора за нејзината најопасна авантура: средното училиште.

Оригинален наслов: Dora and the Lost City of Gold
Почеток на филмот: 22.08.2019
Траење на филмот: 102 Минути
Земја / година: AUS, USA/2019
Жанр: Авантура, Семеен
Глумци: Isabela Moner, Eugenio Derbez, Michael Peña, Eva Longoria, Danny Trejo, Benicio del Toro
Режија: James Bobin
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Навикната на предизвици, Дора ги предводи Бутс ( нејзиниот најдобар другар, мајмунот ), Диего, мистериозен жител на џунглата и група тинејџери во живописна авантура за да ги спасат нејзините родители и да ја решат неверојатната мистерија за изгубениот златен град.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.