Смрт на Нил

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Смрт на Нил

Белгискиот детектив, Херкул Поаро, е на одмор во Египет, на гламурозно крстарење по реката Нил.

Оригинален наслов: Death on the Nile
Почеток на филмот: 17.02.2022
Земја / година: USA/2020
Жанр: Криминалистички, Драма, Мистерија
Глумци: Gal Gadot, Annette Bening, Armie Hammer, Kenneth Branagh, Rose Leslie
Режија: Kenneth Branagh
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Одеднаш неговиот одмор се прекинува кога медениот месец на една совршена двојка е трагично скратен заради убиец на бродот. Прекрасни пустински пејсажи, величенствените пирамиди на Гиза испреплетени со приказна за страст, љубомора и доволно заплети и интриги да ве држат на работ на седиштето додека го гледате овој маестрален филм.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.