Круела

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Круела

Филмот Круела, сместен во 1970-тите во Лондон, за време на панк-рок револуцијата, ја следи младата Естела, итра и креативна девојка решена да направи позната дизајнерка до себеси.

Оригинален наслов: Cruella
Почеток на филмот: 27.05.2021
Земја / година: USA/2021
Жанр: Авантура, Семеен, Комедија
Глумци: Emma Stone, Emma Thompson, Paul Walter Hauser, Emily Beecham, Joel Fry
Режија: Craig Gillespie
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Се спријателува со неколку млади крадци кои имаат апетит за неволја и заедно успеваат да изградат живот за себеси на улиците на Лондон. Еден ден, талентот за мода на Естела го привлекува вниманието на грофицата вон Хелман, модна легенда која е неуморно шик и страшна модна икона. Но нивното пријателство поттикнува еден ланец на настани кои ја предизвикуваат Естела да ја истакне својата зла страна и да стане онаа безобразна, модерна и настроена кон одмазда Круела што ја знаеме.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.