Повикување 3: Ѓаволот ме натера

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Повикување 3: Ѓаволот ме натера

Оригинален наслов: The Conjuring: The Devil Made Me Do It
Почеток на филмот: 03.06.2021
Земја / година: USA/2020
Жанр: Хорор, Мистерија, Трилер
Глумци: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Julian Hilliard, Ruairi O’Connor, Sarah Catherine Hook
Режија: Michael Chaves
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Застрашувачка приказна за страв, убиство и непознато зло што ги шокираше дури и Ед и Лорејн Ворен - вистински истражувачи на паранормалното. Еден од најсензационалните случаеви во Америка, каде за прв пат, одбраната на обвинетиот тврди дека бил опседнат од ѓаволот.

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.