Coldplay Live At River Plate

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Coldplay Live At River Plate

Оригинален наслов: Coldplay – Music Of The Spheres: Live At River Plate
Почеток на филмот: 19.04.2023
Земја / година: GBR/2022
Жанр: Концерт
Глумци: Guy Berryman, Jonny Buckland, Will Champion, Chris Martin, Jin of BTS, H.E.R.
Режија: Paul Dugdale
Дистрибутер: Trafalgar Releasing
Возрасна Категорија:

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

По рекордниот успех на Music Of The Spheres Live на Coldplay емитуван од Аргентина во кината ширум светот минатиот октомври, бендот се враќа на големото кино платно во овој сосема нов, режисерски пресек на шоуто. Снимено за време на распродадените 10 концерти по ред на стадионот Ривер Плата во Буенос Аирес,овој спектакуларен концертен филм се одликува со ремикс / ремастеризиран звук и неверојатни визуелни снимки направени од режисерот Пол Дагдејл, добитник на БАФТА и номиниран за Греми, вклучувајќи и досега невидени снимки. Светла, ласери, огномет и ЛЕД нараквици го исполнуваат екранот на концертот за кој The Times напиша дека е „најголемото музичко шоу во живо досега“. Покрај класичните хитови како што се Yellow, Fix you, Viva La Vida, Sky full of stars - филмот содржи ѕвездени гостувања вклучувајќи го и Џин од BTS со дебито во живо на неговиот сингл The Astronaut. Не пропуштајте ја вашата шанса да го споделите ова радосно животно искуство, со обожавателите на Coldplay насекаде во светот. Оваа проекција вклучува и специјално снимени кадри зад сцената - со невидени интервјуа со бендот - кој е ексклузивен за кината.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.