Брајтбурн

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Брајтбурн

По тешката борба со неплодноста, сонот на Тори за мајчинството конечно е реализиран по доаѓањето на мистериозното момче. Брендон отелотворува сè што Тори и нејзиниот сопруг Кајл отсекогаш сакале.

Оригинален наслов: Brightburn
Почеток на филмот: 23.05.2019
Земја / година: USA/2019
Жанр: Драма, Хорор, Научна фантастика
Глумци: Elizabeth Banks, David Denman, Matt Jones
Режија: David Yarovesky
Дистрибутер: Continental Film doo
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

По тешката борба со неплодноста, сонот на Тори за мајчинството конечно е реализиран по доаѓањето на мистериозното момче. Брендон отелотворува сè што Тори и нејзиниот сопруг Кајл отсекогаш сакале. Тој е паметен и талентиран и сака да го открие светот. Но, кога Брендон се приближува кон пубертетот, се чини дека во него се буди темната страна, а Тори почнува да ги брка страшните соништа на својот син. Откако Брендон се препушта на влијанието на мрачните сили, неговите родители се наоѓаат во голема опасност. Тој од чудесно дете се претвора во негативец кој почнува да пустоши по Канзас.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.