Break The Silence: The Movie

Break The Silence: The Movie

Светската турнеја го достигнала врвот на Билбордовата листа по успех, а БТС станала првата корејска група која настапувала на Вембли стадионот. Турнејата е одржана во Лос Анџелес, Чикаго, Њујорк, Сао Пауло, Лондон, Париз, Шизуки, Ријад и Сеул.

Оригинален наслов: Break the Silence: The Movie
Почеток на филмот: 15.10.2020
Земја / година: KOR/2020
Жанр: Мјузикл, Документарен, Концерт
Глумци: Jungkook, Suga, J-Hope, V, Jin, Jimin, RM
Режија: Jun-Soo Park
Дистрибутер: Trafalgar Releasing
Возрасна Категорија: (0)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Со досега невиден пристап до членовите на групата, БТС филмот патува и ја следи БТС групата на нивната светска турнеја, при што се запознава со секој од членовите надвор од сцената. Овој филм ја открива и другата страна на групата БТС. Седумте членови почнуваат отворена и лична приказна која до сега никој ја немал слушнато.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.