Боемска Рапсодија

Рејтинг

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Боемска Рапсодија

Приказната за раѓањето на легендарната британска рок-бенд Queen и нејзиниот фронтмен Фреди Меркјури.

Оригинален наслов: Bohemian Rhapsody
Почеток на филмот: 01.11.2018
Траење на филмот: 134 Минути
Земја / година: USA/2018
Жанр: Драма, Биографски, Мјузикл
Глумци: Rami Malek, Ben Hardy, Gwilym Lee, Joe Mazzello, Lucy Boynton
Режија: Bryan Singer
Дистрибутер: MCF MKD Skopje
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Бохемиска Рапсодија е прослава на бендот , нивната музика и нивниот неверојатен пејач Фреди Меркјури, кој ги поби сите стереотипи и ја урна конвенционалноста за да стане еден од најсаканите перформери на планетата. Филмот го забележува вртоглавиот раст на популарност на бендот преку нивните препознатливи песни и револуционерен звук, нивниот речиси-колапс кога животот на Меркјури излегува од контрола и нивното триумфално обединување на Live Aid, каде Меркјури, соочувајќи се со неизлечлива болест, го предводи бендот кон најдобрата рок изведба на сите времиња. Сетоа ова, додека ја цементира позицијата на бендот како бенд кој е повеќе како семејство, и кој продолжува да ги инспирира „аутсајдерите“, сонувачите и вљубениците на музиката и до овој ден

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Ваше мислење

Овде можете да оставите коментар

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.


Коментари на корисници

inkubzz, 02.11.2018

Неписмени сте

„ПО ИМПРЕСИВНА“ Срамота е. Компаративи во македонскиот јазик се пишуваат споено: поимпресивна.

bojasna, 13.11.2018

Феноменален

Не сум некој обожавател на Квин ама интерпретацијата на Реми Малек е одлична како Фреди и музиката е прекрасна за слушање во сала.