Црниот пантер 2: Ваканда засекогаш

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Црниот пантер 2: Ваканда засекогаш

Оригинален наслов: Black Panther: Wakanda Forever
Почеток на филмот: 10.11.2022
Земја / година: USA/2022
Жанр: Акција, Авантура, Драма
Глумци: Letitia Wright, Danai Gurira, Lupita Nyong'o, Angela Bassett, Winston Duke
Режија: Ryan Coogler
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D
  • Дигитал 3D

Содржина

Луѓето од Ваканда го жалат нивниот крал Т'Чала додека се обидуваат да се одбранат од светските сили.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.