BILLIE EILISH: ВО ЖИВО ОД О2

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

BILLIE EILISH: ВО ЖИВО ОД О2

Оригинален наслов: Billie Eilish: Live at the O2 (Extended Cut)
Почеток на филмот: 27.01.2023
Земја / година: USA/2022
Жанр: Концерт
Глумци: Billie Eilish, Finneas O’Connell, Andrew Marshall
Режија: Sam Wrench
Дистрибутер: Trafalgar Releasing
Возрасна Категорија:

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

За прв пат во нејзината кариера, добитничката на Оскар и повеќе Греми награди, глобалната суперѕвезда Били Ајлиш, ќе ја гледате во нејзината моќна изведба во живо во кината низ цел свет. Само на 27 јануари, ќе можете да уживате во неверојатниот концертен филм од арената О2 од Лондон.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.