Лоши момци засекогаш

Лоши момци засекогаш

Bad Boys for life е третото продолжение на успешниот Bad Boys филм од 1995 во која главни улоги имаат Вил Смит и Мартин Лоренс.

Оригинален наслов: Bad Boys for Life
Почеток на филмот: 16.01.2020
Траење на филмот: 124 Минути
Земја / година: USA/2019
Жанр: Акција, Комедија
Глумци: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig, Charles Melton
Режија: Adil El Arbi, Bilall Fallah
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Некогаш неразделните Маркус Барнет и Мајк Лаури се наоѓаат на различни места во животот - Маркус е полициски инспектор, а Мајк поминува низ средовечна криза. Додека се соочува со своите проблеми, Мајк е назначен да го води новиот оддел - АММО, составен од млади милениалс момци и девојки - луѓе со кои нема ништо заедничко. Мајк и Маркус повторно се спојуваат кога Романски шеф на мафија, чиј брат го победиле пред неколку години, им приредува одмазда баш кога и двајцата решаваат да се пензионираат.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.