Уметноста на возење на дожд

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Уметноста на возење на дожд

Кучето по име Енцо се сеќава на животните лекции што ги научил од неговиот сопственик Дени - возач на тркачки автомобил.

Оригинален наслов: The Art of Racing in the Rain
Почеток на филмот: 29.08.2019
Земја / година: USA/2019
Жанр: Комедија, Драма
Глумци: Milo Ventimiglia, Amanda Seyfried, Gary Cole, Kathy Baker, Ryan Keira Armstrong
Режија: Simon Curtis
Дистрибутер: MCF MKD Skopje
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Љубителите на кучиња веруваат дека нивните кучињата кои се дел од нивните семејства го разбираат јазикот, сфаќаат настани, имаат мислења, изнудуваат лојалност. Во "Уметноста на тркање на дожд", мудрото старо куче Енцо Свифт размислува за животните искуства кои го подготвија да го заштити своето семејство во време на најголема потреба.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.