Аргајл

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Аргајл

Оригинален наслов: Argylle
Почеток на филмот: 01.02.2024
Траење на филмот: 135 Минути
Земја / година: USA, GBR/2024
Жанр: Акција, Трилер
Глумци: Henry Cavill, Bryce Dallas Howard, Sofia Boutella, Rob Delaney, Catherine O'Hara, Dua Lipa, John Cena, Samuel L. Jackson, Bryan Cranston
Режија: Matthew Vaughn
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (12)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Ели Конвеј, интровертна шпионска романсиерка која ретко го напушта својот дом, е вовлечена во реалниот свет на шпионажата кога заплетот на нејзините книги малку премногу се приближува до активностите на злобниот подземен синдикат. Кога Ејден, шпион, се појавува за да ја спаси (така тој вели) од киднапирање или убиство (или и двете), Ели и нејзината сакана мачка Алфи се втурнати во таен свет каде што ништо и никој не е како што изгледа.

Сите времиња за почеток

Cineplexx Skopje City Mall
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.