Анабела 3

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Анабела 3

Демонолозите, Ед и Лорејн одлучни се да ја сочуваат Анабела од уништување и да ја сместат во заклучена соба во нивната куќа.

Оригинален наслов: Annabelle Comes Home
Почеток на филмот: 27.06.2019
Траење на филмот: 105 Минути
Земја / година: USA/2019
Жанр: Хорор, Мистерија, Трилер
Глумци: Emily Brobst, Patrick Wilson, Mckenna Grace,Katie Sarife, Vera Farmiga
Режија: Gary Dauberman
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Демонолозите, Ед и Лорејн одлучни се да ја сочуваат Анабела од уништување и да ја сместат во заклучена соба во нивната куќа. Нивниот план е да ја заштитат ставајќи ја на сигурно, во стаклена кутија, со свештенички благослов. Но, несреќната ноќ започнува кога Анабела ги пробудува злите духови па заедно воочуваат нова мета - десетгодишната ќерка на Воренови - Џуди и нејзината другарка.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.