Амстердам

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Амстердам

Оригинален наслов: Amsterdam
Почеток на филмот: 03.11.2022
Земја / година: USA/2022
Жанр: Драма
Глумци: Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington, Alessandro Nivola, Andrea Riseborough
Режија: David O. Russell
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија:

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Сместена во 30тите, оваа приказна следи 3 пријатели кои се сведоци на убиство, стануваат осомничени и ја откриваат најголемата завера во историјата на Америка.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.