Семејството Адамс 2

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Семејството Адамс 2

Оригинален наслов: The Addams Family 2
Почеток на филмот: 04.11.2021
Земја / година: CAN, USA, GBR/2021
Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура
Режија: Conrad Vernon, Greg Tiernan
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (6)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Омиленото морничаво семејство се враќа во вториот дел на анимираната комедија, Семејството Адамс 2. Овој пат, Мортиша и Гомез се избезумени дека нивните деца растат, не доаѓаат на семејните вечери и се преокупирани со нивните телефони. За да ја обноват врската во нивното семејство, одлучуваат да ги соберат Среда, пагсли и чичко Гној во нивното мало камперско возило и да тргнат на очаен семеен одмор за последен пат. Нивната авантура ги носи низ Америка и ги вади од нивниот елемент и ги втурнува во смешни средби со нивниот откаќен братучед како и со други луди ликови. Што би можело да тргне наопаку, хм?

Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.