Абигејл

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Абигејл

Оригинален наслов: Abigail
Почеток на филмот: 18.04.2024
Земја / година: USA/2024
Жанр: Хорор, Трилер
Глумци: Kathryn Newton, Dan Stevens, Kevin Durand, Melissa Barrera, Alisha Weir, Giancarlo Esposito, Angus Cloud, William Catlett
Режија: Matt Bettinelli Olpin, Tyler Gillett
Дистрибутер: Premium Film
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Децата знаат да бидат чудовишта. Откако група криминалци киднапираат 12-годишна балерина, ќерка на моќна фигура од подземјето, се’ што треба да направат за откуп е да ја чуваат една ноќ. Во изолираната вила, киднаперите ги снемува еден по еден и откриваат дека не се заклучени со нормално девојче.

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.