Слатка мала тајна

Рејтинг

Ѕвезди

ѕвезди,

Никој нема дадено коментар за филмот.
Бидете први!

Слатка мала тајна

Овој тензичен а истовремено и страстен трилер исполнет е со изненадувања и предавство, тајни и откровенија, љубов и лојалност, убиства и одмазда. Режисер и сценарист Паул Фејг со Ана Кендрик и Блејк Лајвли во главните улоги.

Оригинален наслов: A Simple Favor
Почеток на филмот: 13.09.2018
Траење на филмот: 120 Минути
Земја / година: USA/2018
Жанр: Мистерија, Криминалистички, Трилер
Глумци: Linda Cardellini, Blake Lively, Anna Kendrick
Режија: Paul Feig
Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution
Возрасна Категорија: (16)

Достапна технологија

  • Дигитал 2D

Содржина

Филмот ја следи Стефани Вард (Ана Кендрик) и нејзината најдобра пријателка, гламурозната Емили Нелсон (Блејк Лајвли), која еден ден исчезнува откако бара од Стефани да го земе својот син од училиште. Стефани се обидува да ја дознае вистината за ненадејното исчезнување на нејзината најдобра пријателка Емили. Таа се спријателува со сопругот на Емили и наскоро почнува да се прашува дали ја знае својата најдобра пријателка толку добро како што мислела..

Сите времиња за почеток

Нема проекции за избраното.
Купете онлајн, Резервација Купете онлајн, Нема резервација Купување само на лице место Не може да се резервира

Оцена

Тука може да ја оставите Вашата лична оценка за филмот.

За да ја користите оваа функција мора да се пријавите.Доколку се немате регистрирано, регистрирајте се тука.